fannavarane madar pardaze arta novin
fannavarane madar pardaze arta novin
fannavarane madar pardaze arta novin
fmadarpardazan@gmail.com
h333 min

Tanım Tanım

Günümüzde endüstriyel ürünlerin çoğunun farklı mühendislik alanlarının bir kombinasyonu olduğunu görmek zordur. Günlük yaşamımıza ve günlük hayatta kullandığımız ürünlere dikkat edersek, dijital kol saatlerinden mutfaktaki çamaşır makinelerine, işe giderken kullandığımız bireysel veya toplu taşıma araçlarından ofis ortamlarındaki yazıcı ve tarayıcılara kadar, hepsi farklı mühendislik alanlarının, özellikle mekanik ve elektronik alanların birleşiminden örneklerdir. Daha yeni endüstriyel ürünlere bakarsak, bilgisayar yazılımı ve donanımının mekanik, elektronik, bilgisayar ve kontrol sistemleriyle entegrasyonu birçok üründe açıkça görülebilir, bunlar arasında akıllı çamaşır makineleri ve kurutma makineleri, otomatik odaklama kameralar, endüstriyel robotlar, antilock fren sistemine sahip araçlar, bilgisayar disk sürücüleri, mikrodalga fırınlar, cep telefonları, dijital yayın sistemleri, modern savunma ürünleri ve tıbbi cihazlar gibi ürünler yer almaktadır. Aslında, bilgi teknolojileri, özellikle güç elektroniği, mikroişlemciler ve akıllı sistemlerdeki hızlı ilerleme, daha iyi kalitede, daha az maliyetli ve daha kısa üretim süresi gerektiren endüstriyel ürünlerin tasarımı ve üretiminde yeni bir perspektif sunmuştur. Mekanik, elektronik, bilgisayar ve kontrol sistemlerinin entegrasyonuna dayanan bu teknolojiye mekatronik denir.

Mekatronik teknolojisi birçok alanda hızla yaygınlaşmıştır ve burada bazı örnekleri belirtmek istiyoruz. Otomotiv endüstrisinde, geleneksel karbüratörlü kontrol sistemleri yerine elektronik kontrollü motorların kullanılması, motor performansını iyileştirmiş ve yakıt tüketimini ve kirliliği azaltmıştır. Ayrıca, antilock fren sistemleri, otomatik klima sistemleri, elektrikli-hidrolik direksiyonlar, elektrikli-hibrit araçlar vb. gibi diğer uygulamalar da mekatronik teknolojisinin otomotiv endüstrisindeki kullanımlarına örnek verilebilir. Ev kullanımında endüstriyel ürünlere gelince, enerji tasarrufu, su tasarrufu ve kalitenin artırılması için akıllı kontrol kullanarak yeni nesil çamaşır makineleri veya kurutma makineleri gibi ür

.

 

 

Şirketimiz, uzman ve deneyimli güçlerin istihdam edilmesiyle, mekatronik alanında çeşitli projelerin tasarımını ve uygulamasını gerçekleştirme potansiyeline sahiptir.

Proje atamak için aşağıdaki bilgileri doldurun

Uzmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir

WhatsApp aracılığıyla doğrudan iletişim